مرکز عملیات امنیت مدیریت شده MSSP

مرکز عملیات امنیت مدیریت شده MSSP

سرویس‌های امنیتی مدیریت‌شده[1]

منظور از سرویس‌های امنیتی مدیریت‌شده برون‌سپاری مدیریت و نظارت بر سیستم‌ها و deviceهای امنیتی است. سازمان‌ها با برون‌سپاری مدیریت امنیت به یک ارائه‌دهنده سرویس‌های امنیتی مدیریت‌شده[2] (MSSP) که صرفاً بر تأمین امنیت و کاهش خطرات ساختارIT متمرکز است تضمین مضاعفی بر امن بودن محیطشان می‌یابند. مشتریان متعدد MSSPها به آن‌ها این امکان را می‌دهند که دید بیشتری نسبت به تهدیدات یک سازمان داشته باشند و همبسته‌سازی تهدیدات را در سطحی وسیع‌تر انجام دهند.، همچنین به خاطر وجود مشتریانشان فرایندهای ثابتی برای مانیتور کردن و مدیریت امنیت رخدادها دارند.

 

[1] Managed security services

[2] Managed security service provider

مرکز عملیات امنیت مدیریت شده MSSP

کاهش هزینه‌ها: راه‌اندازی یک مرکز عملیات امنیت نیازمند استخدام نیروهای متخصص و همچنین خرید فنّاوری‌های موردنیاز است. پرداخت تنها یک‌بار این هزینه‌ها توسط MSSPها و استفاده از آن‌ها برای تأمین امنیت سازمان‌های متعدد موجب هزینه بسیار کمتر استفاده از خدمات MSSPها در مقایسه با راه‌اندازی مراکز عملیات امنیت می‌شود.

دسترسی به نیروی متخصص: با توجه به کمبود نیروی مستعد فعال در زمینه امنیت در بازار، استخدام این نیروها همواره از دغدغه‌های اصلی مدیران سازمان‌هاست. MSSPها با توجه فعالیت‌های متمرکز خود قادر به استخدام متخصص و مستعدترین نیروهای امنیتی بوده و دانش و استعداد این نیروها را به عنوان بخشی از خدمات خود در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند.

افزایش کارایی: با توجه به تخصص و تجربه و همچنین استفاده از آخرین فنّاوری‌های موجود در بازار، استفاده از خدمات MSSPها منجر به کاهش هشدارهای اشتباه شده و درنتیجه آن، زمان و دقت بیشتری صرف بررسی هشدارهای واقعی و مقابله با تهدیدات می‌شود.

هوشمندی: MSSPها با توجه به تمرکز فعالیتی خود می‌توانند تجزیه‌و‌تحلیل تهدیدهای پیشرفته و حملات سایبری در زمان واقعی را در بهترین آزمایشگاه‌ها و توسط نیروهای خبره انجام داده و بدین طریق هوشمندی را به خدمات امنیتی اضافه کنند.

مدیریت انطباق با الزامات: MSSPها تجزیه‌و‌تحلیل خودکار بر اساس ارزیابی‌های قدرتمند مبتنی بر دارایی را برای نظارت بر سطح انطباق با الزامات و برای اهداف نظارتی ارائه می‌کنند.

دانش و تجربه گسترده در زمینه امنیت سایبری: با توجه به تمرکز فعالیت‌های یک MSSP بر حوزه امنیت و ارائه خدمات امنیتی توسط آن‌ها به دامنه وسیعی از سازمان‌ها و کسب‌وکارها، این ارائه‌دهندگان از تجربه و دانش زیادی در برخورد با تهدیدات سایبری برخوردار هستند.

دسترسی به آخرین نسخه از ابزارهای امنیتی: استفاده از خدمات MSSPها، دسترسی سازمان‌ها به آخرین و به‌روزترین نسخه از فنّاوری‌های موردنیاز برای تشخیص تهدید و انجام حسابرسی را فراهم می‌کند که در غیر این صورت، دستیابی به این فنّاوری‌های پیشرفته و به‌روز نگهداری آن‌ها برای اغلب سازمان‌ها سخت و دشوار می‌بود.

تمرکز سازمان بر کسب‌وکار اصلی خود: با توجه به تشخیص سریع تهدیدات و محافظت در برابر آن‌ها، سازمان‌ها نگرانی‌های امنیتی خود را به MSSPها واگذار کرده و بر فعالیت و کسب‌وکار اصلی خود تمرکز می‌کنند.

  • نظارت بر تهدیدات و دفاع در برابر حملات سایبری
  • پاسخ‌گویی به وقایع
  • تحقیقات رویدادها
  • محافظت در برابر تهدیدها به عنوان یک سرویس
  • SIEM و مدیریت log با استفاده از به‌روز‌ترین تکنولوژی
  • مدیریت آسیب‌پذیری‌ها

تهران - بلوار كشاورز، خيابان شهيد نادري پائين تر از خيابان ايتاليا، پلاك ۲ واحد ۵۰۵

تلفن: ۷۳ ۴۲۲ (۰۲۱)

تلفن: ۴۲۲۳۸۰۰۰ (۰۲۱)

یزد - خیابان شهید دکتر چمران، روبـروی کارخانه درخشان

تلفن:۳۶۲۹۰۹۹۰ (۰۳۵)

کدپستی: ۸۹۱۶۷۱۵۹۵۷

ایمیل: info@apk-group.net

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت APK (امن پردازان کویر) می‌باشد

 امن پردازان کویر